Üye OlÜye GirişiVideo Yükle
ANA SAYFA  VİDEOLAR  KANALLAR  MÜZİK  TV
DENİZLİ - FESTİVAL, CAM BONCUKLARDAN HOROZ HEYKELİYLE SONA ERDİ
1811
kez izlendi

6 önce 0
DENİZLİ Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk cam festivali sona erdi. Festivalin final gecesinde 2 bin 200 cam boncuktan oluşan 1 metre 80 santimetre boyunda cam horoz heykeli yapılırken, ateş dansçıları gösterisiyle herkesi kendilerine hayran bıraktı.

Denizli Belediyesi ve Karma Tasarım Atölyesi işbirliğiyle düzenlenen ve İsveçli Julie Anne Denton, İngiliz Sally Carver, Avustralyalı Christian Arnold ile Türk cam sanatçıları Doç. Dr. Mustafa Ağatekin ve Ahmet Özdeniz'in katılımıyla gerçekleştirilen cam festivali, Delikliçınar Meydanı'nda düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi. Ateşten dans gösterileriyle başlayan kapanış töreni, cam boncuklardan yapılan horoz heykelinin açılışıyla son buldu.

Festivalin organizatörü Ömür Duruerk, kapanışta yaptığı konuşmada, festivalle cam sanatını Denizlilere sevdirmeye çalıştıklarını söyledi. Festival kapsamında birbirinden yaratıcı eserlerin nasıl yapıldığını uygulamalı olarak anlattıklarını belirten Duruerk, "Yaptığımız çalışmalarla Türkiye'de cam sanatını daha da geliştirmesini amaçladık. Çalışmalar sonrasında Denizli'ye özgü bir şeyi ortaya çıkarmak istedik. Denizli'yi çağrıştıran en önemli simgenin horoz olduğundan yola çıkarak tamamen cam boncuklardan oluşan bir horoz heykeli yaptık. 1,80 metre boyunda, 2 bin 200 boncuktan oluşan heykelde, uluslararası sanatçılardan vatandaşlara kadar birçok kişinin katkısı var. Horoz heykelini oluşturan her boncuk ayrı bir kişiye ait" dedi. Kapanış törenine Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, eski Denizli Belediye Başkanı ve AK Parti Denizli milletvekili adayı Nihat Zeybekci ve çok sayıda vatandaş katıldı.
( Haber-Kamera: Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, DHA)


(Tür: Yurt)
Anahtar kelimeler
denizli festival cam boncuklardan horoz heykeliyle sona erdi
En Popüler Yorumlar
Tüm Yorumlar
EN ÇOK İZLENENLER
The Cranberries - Zombie
Loss - Söz Ver
Loss - Söz Ver120332 izlenme
EN ÇOK PAYLAŞILANLAR
Pek Yakında - Fragman
Erkin Koray - Sevince
Erkin Koray - Sevince100289 izlenme